Tarihçe

Tarihçe

Hakkımızda

1966 yılında Erzurum'da sıcak demircilikle başlayan Turgut Şerbetci öncülüğünde kurulan firma, daha sonra İstanbul'da ticari faaliyetlerini sürdürmüştür. 1995 yılında Kocaeli'nde Şerbetçioğulları Ferforje üretim tesisi kurulmuştur. 

2000 yılından sonra ise ferforje üretim ve faaliyetlerini Erzurum'a kaydırmıştır. Doğu Anadolu Bölgesine ilk ferforje üretim faaliyetleri Şerbetçioğulları ile başlamıştır. Kısa zamanda haddane kurup nakışlı demir üretimine geçen Şerbetçioğulları Ferforje ilk kurulduğundan beri bölgenin en büyük lider firması konumundadır. Halen 2500 m² fabrika üretim alanında demir üretim ve ferforje imalatını sürdürmektedir. 

Sektörün önde gelen temsilcilerinden biri olarak iş anlayışında sadece ferforje ve dekoratif demir imalatı değil, aynı zamanda demirin estetik güzelliğini de ortaya çıkarmayı vizyon edinmiştir. Ferforje sektöründe hızla ilerleyişini sürdüren ve kurumsal bir çatıya kavuşan firma 2020 yılı için yeni yatırım planlarını da gündeme alarak, bölgeye yönelik üretim faaliyetlerini genişletmeye devam etmektedir.